O nas
O NAS
AGRAFKA to miejsce wsparcia oraz rozwoju osób i ich relacji.
Miejsce stworzone z myślą o potrzebach i wyzwaniach wychowawczych współczesnych rodziców, dzieci i młodzieży.
Miejsce ukierunkowane na oddziaływania pomocowe oraz wspierające rozwój dzieci i całej rodziny, w przyjaznej atmosferze szacunku i zrozumienia dla indywidualnych potrzeb każdej osoby.
AGRAFKĘ tworzy zespół wykwalifikowanych specjalistów z długoletnim doświadczeniem w pracy pomocowej i terapeutycznej – psychologów i pedagogów. Nasi Specjaliści stale poszerzają swoją wiedzę o najnowsze badania i techniki terapeutyczne na szkoleniach, podyplomowych kursach i konferencjach.
Wierzymy, że psychoedukacja rodziców i opiekunów, dotycząca rozwoju dziecka, szczególnie obarczonego różnymi trudnościami rozwojowymi, jest podstawą niezbędną do zrozumienia młodego człowieka i udzielania mu skutecznej pomocy.
ZESPÓŁ AGRAFKI
Chcesz wiedzieć więcej?
Magdalena Lipińska-Wąsik
Od 2010 roku wspieram ludzi w różnych sytuacjach życiowych. Pracuję zarówno indywidualnie, jak i grupowo, stawiając we wspólnym mianowniku wszechstronny rozwój duchowy i emocjonalny. Jestem absolwentką Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie, trenerką TUS, promotorką Neurorozwojowej Pielęgnacji Małego Dziecka, instruktorką masażu Shantala, doradczynią noszenia w chustach ClauWi®.
Ukończyłam podyplomowe szkolenie Terapii Poznawczo-Behawioralnej Zaburzeń Dzieci i Młodzieży w Centrum CBT w Warszawie. Doświadczenie diagnostyczne i terapeutyczne zdobywałam w ramach stażu w Poradni Leczenia Uzależnienia i Współuzależnienia PETRA w Warszawie, Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej oraz w szkołach na stanowisku psychologa. Pracowałam również jako pedagog, edukatorka seksualna i streetworkerka z młodzieżą i młodymi dorosłymi z grup ryzyka, w przestrzeni miejskiej stolicy, realizując projekty dzielnicowe, miejskie oraz inicjatywy pozarządowe. Na swoim koncie mam realizację autorskich programów profilaktycznych skierowanych do różnych grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.
W pracy zawodowej kieruję się filozofią „redukcji szkód”. Terapeutycznie pracuję w nurcie Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR, certyfikat I i II stopień).
Pasjonuję się terapeutyczną pracą z ciałem i wpływem ruchu naturalnego na rozwój człowieka. Prowadzę spotkania z rodzicami, wspierając ich na rożnych etapach ich rodzicielskiej drogi – od wsparcia psychologicznego w okresie okołoporodowym, przez pomoc w nauce prawidłowej i wspierajacej pielęgnacji niemowląt, konsultacje chustowe, warsztaty masażu Shantala. Prowadzę konsultacje wychowawcze, psychologiczne dla: rodziców, dzieci i młodzieży.
Prywatnie jestem mamą dwóch smoków wynoszonych w chustach i założycielką Agrafki.
Danuta Sass
W 2008 roku ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Już w czasach studenckich moją wielką pasją okazała się psychologia dziecka. Dlatego swoje wykształcenie uzupełniałam o kolejne kursy i szkolenia przybliżające mi różne metody udzielania pomocy najmłodszym i ich rodzinom. Dzięki studiom podyplomowym na Akademii Pedagogiki Specjalnej (2011) w Warszawie, zostałam specjalistą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i wczesnej interwencji, co wykorzystuję prowadząc od lat terapię psychologiczną dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi.
W pracy terapeutycznej z dzieckiem i jego rodzicami, skupiam się przede wszystkim na udzielaniu pomocy w budowaniu dobrych relacji w rodzinie, wydobywaniu potencjału rozwojowego podopiecznych oraz na zachęcaniu dorosłych do spojrzenia na świat oczami dziecka, tak aby ułatwić im lepsze, wzajemne zrozumienie (w oparciu o metody Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, ukończyłam I stopień TSR). Kładę duży nacisk na rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych dzieci, ponieważ jestem trenerem TUS (Treningu Umiejętności Społecznych) oraz praktykiem Metody Kid’s Skills. Rodziców wspieram prowadząc warsztaty jako certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców oraz dla Nauczycieli.
Obecnie jestem w trakcie studiów podyplomowych z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży.
Katarzyna Podolak-Turek
Jestem psychologiem, mamą aktywnego przedszkolaka. Studia psychologiczne o specjalności zdrowia i rehabilitacji ukończyłam na UKW w Bydgoszczy. Od początku swojej pracy zawodowej zajmuję się wspieraniem dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli. Doświadczenie w tym obszarze zdobywałam w ramach pracy psychologa w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i w szkole podstawowej, a wcześniej w gimnazjum. Zajmowałam się również wsparciem psychologicznym osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wsparciem osób przewlekle chorych.
Jestem Trenerem Umiejętności Społecznych, Certyfikowanym Edukatorem Rodzicielskim Pozytywnej Dyscypliny oraz Certyfikowanym Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny w Klasie. Ukończyłam liczne szkolenia związane z diagnozą psychologiczną (m.in. stosowanie 4-Cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD). Ukończyłam również Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szkolenie rozwijające umiejętności wychowawczo-terapeutyczne w oparciu o Terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach.
Jestem w trakcie podyplomowego szkolenia z psychoterapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Aktualnie w mojej pracy największy nacisk kładę na budowanie relacji sprzyjających prawidłowemu funkcjonowaniu rodziny i nabywaniu nowych kompetencji przez dzieci i młodzież oraz budowaniu umiejętności samoregulacji w tym regulacji emocji. Interesuje mnie obszar związany ze zwiększaniem efektywności uczenia się i technikami myślenia wizualnego.
Prowadzę warsztaty rozwijające kompetencje wychowawcze dla Rodziców i Nauczycieli, indywidualne konsultacje wychowawcze, konsultacje psychologiczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, warsztaty profilaktyczne i rozwijające kompetencje (m.in. budujące odporność psychiczną) oraz warsztaty rozwijające umiejętność uczenia się z wykorzystaniem technik myślenia wizualnego.
Agnieszka Nogal
uczestniczyłam w wystawie studentów malarstwa. Podczas studiów miałam wystawy indywidualne oraz zbiorowe. Po zdobyciu tytułu magistra sztuki wyjechałam do Niemiec, gdzie zorganizowałam wystawę zbiorową artystów z Polski i Łotwy. W roku 2016 wróciłam do rodzinnych stron Warmii i Mazur i zamieszkałam w Szczytnie.
Sztuka istnieje w moim życiu od kiedy pamiętam. Jako dziecko lubiłam malować, rysować wymyślać różne kreatywne zabawy. Od roku 2019 prowadzę różne kursy artystyczne oraz warsztaty dla dzieci. W wolnych chwilach maluję obrazy abstrakcyjne charakteryzujące się grą plam kwadratowych. Jestem mamą siedmioletniej Samanty. Od jej narodzin
starałam się wspierać jej rozwój poprzez zabawy pobudzające bodźce zmysłowe.
Postanowiłam zagłębić się w dziecięcy świat i spojrzeć przez “sensoryczne okulary”. Zostałam instruktorką Smyko Multisensoryki®. Na moich zajęciach poprzez zabawę dzieci uczą się angażować wszystkie 7 systemów zmysłowych do poznawania otaczającego je świata. Maluchy uczestniczące w takich spotkaniach lepiej rozwijają się pod względem psychoruchowym, co ma ogromny wpływ na dalszy rozwój i naukę.
Dla naszych “starszaków” przygotowałam program zajęć plastycznych, w których każdy odkryje swoje talenty i poszerzy pasje. Podczas warsztatów poznamy różne techniki i narzędzia plastyczne. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko spędziło kreatywnie wolny czas i rozwijało swoje zdolności manualne i artystyczne – to właśnie w Agrafce. Warsztaty sprzyjają wzrostowi wiary we własne możliwości oraz pewności siebie.